تابلو فرش ماشینی و مشخصات آن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تابلو فرش تابلو فرش

همانطور که میدانید فرش یکی از کالاهای مهم هر خانه محسوب می شود این کالای تمام با اصالت ایرانی بدلیل ارزش بالای ان و نیز زیبای بیش از حد آن کمی از نظر قیمت بالا محسوب می شود و در هر خانه ایرانی تعداد محدودی فرش وجود دارد.
با این وجود تولید فرش ماشینی هیچگاه دچار رکود نشده به دلیل استقبال مردم به این کالای پر اصالت و رنگ و لعاب ازین نظر توجه تولید کنندگان به سمت تولید فرشی با سایز کوچک بنام تابلو فرش شد.
در واقع تابلو فرش ها زیر دسته ای از فرش هستند که مردم هم از نظر پرداخت به مشکل نخورند و هم اینکه از محصولات فرش را حتما در منارل داشته باشند و حتی بعنوان هدیه ای نفیس بتوانند استفاده کنند زمان تولید تابلو فرش ها با استبقال مردم روبرو شدند چرا که مردم راحت ان را خریداری و هدیه می دادند.
در این نوشته در مورد تولید تابلو فرش اطلاعاتی را به شما ارائه می دهیم.

 

پیدایش تابلو فرش ماشینی:

 

تابلو فرش در شهری به نام سردرود که قبلا هم در فرش دستبافت تجربه داشته است بافته شده است و علاوه بر اینکه اکثر مردم در این شهر در حال کارکردن حول اقتصاد تابلو فرش هستند توانست بسیاری از ایرانی های دیگر را نیز داری شغل کند . تابلو فرش در خارج از ایران نیز مشتریان زیادی دارد که می توان از ان جمله به کشور های آمریکا ، فرانسه آلمان و .. اشاره کرد که ایران تابلو فرش را چه از نوع دستبافت و چه از نوع ماشینی به آنها صادر می کند.

تابلو فرش های ماشینی در طرح های متنوعی بافته می شوند .
طرح و نقشه تابلو فرش ، شامل زمینه های فرهنگی و هنری ، تابلو فرش مناظر ، تصاویر اشخاص ، گل ، گلدان ، میوه ، نقاشی های خارجی ، نقاشی های ایرانی ، مینیاتور ، آیات و اماکن مذهبی ، حیوانات و پرندگان ، تندیس ، آثار باستانی ، کوچه باغ ، زندگی عشایری ، آثار فانتزی و غیره می شود . این طرح ها توسط طراحان مجرب شرکت طراحی و تولید می شوند.با وجود این طرح های متفاوت و گوناگون که هر کدام زیبایی خاصی دارند انتخاب تابلو ها برای خریداران مشکل ساز می شود.

 

تابلو فرش ماشینی فروشگاه فرشی برای شما به چند صورت موجود می باشد :

 

الف – نوع اول تابلو فرش ابریشمی که بسیار زیبا و ریز بافت هستند . این نوع تابلو فرش ها دارای شانه با تعداد 700 و 1200 هستند و طرح های آنها ، طرح منظره و آیات قرآنی می باشد
ب - نوع دوم تابلو فرش بافته شده از الیاف آکریلیک می باشد . طرح های این نوع تابلو فرش ، مناظر طبیعی و آیات قرآنی می باشد .
ج – تابلو فرش بافته شده از الیاف ترک که از بهترین جنس نخ ها هستند و دارای طرح های زیبا و به خصوص می باشند .

تابلو فرش موجود در فروشگاه خرید اینترنتی فرشی برای شما بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می گیرد . شما علاوه بر تابلو فرش می توانید انواع فرش ماشینی را در سایت فرشی برای شما مشاهده کنید.

 

سایز و ابعاد تابلو فرش:

 

تابلو فرش های ماشینی که توسط دستگاه های ماشینی تولید می شوند در ابعاد های مشخصی بافته می شوند.
امروزه استفاده از تابلو فرش و فرش کوچک در گوشه و کنار محل زندگی یا کارتان می تواند به آن محل زینت خاصی ببخشد . تابلو فرش در سایز های مختلفی موجود است که رایج ترین آنها بدین شرح است : اندازه 70 * 50 ، اندازه 100 * 50 و اندازه 100 * 70 می باشد.
امروزه تابلو فرش ها به هر سایزی بخواهید تولید می شوند. که این سایزتابلو فرش بدون قاب آن می باشد زمان نصب قاب به هرکدام ابعاد 25 سانتی متر اضافه می شود.. تابلو فرش موجود در بازار اغلب در این سایز ها هستند .
لازم به ذکر است که بدانید قیمت تابلو فرش های ماشینی به ابعاد تابلو فرش ها بستگی دارد.یعنی با افزایش سایز تابلو فرش های ماشینی قیمت تابلو ها نیز افزایش می یابد.

 

تولید قاب برای تابلو فرش ها:

 

همانطور که در بالاذکر شد تابلو فرش های ماشینی در طرح ها و سایز های مختلفی تولید می شوند.این تابلو ها برای نصب بر روی دیوار و یا قرار گرفتن در مکانی نیاز به یک چهار چوب یا قاب دارند به همین دلیل تابلو ها در هر ابعادی که تولید می شوند مثلا در سایز 70*50 دارای قاب به همین ابعاد هستند.
در قاب سازی ها,قاب ها با هر سایز و طرحی که بخواهید ساخته می شوند. پس شما عزیزان می توانید با تابلو فرش سفارشی خود را با قاب مورد نظر از فروشنده های تابلو فرش به صورت حضوری و یا اینترنتی خرید کنید.
معمولا طرح و رنگ قاب ها را با دکوراسیون داخلی منزل مانند: مبلمان ,کاغذ دیواری و کمد ست می کنند.

 

 

شانه در تابلو فرش:


شانه در تابلو فرش مانند فرش های ماشینی می باشد و به میزان گره های موجود در یک متر از عرض تابلو فرش می گویند.
تابلو فرش در سه تعداد شانه بافته می شود : 700 و 1000 و 1200 نوع متداول شانه تابلو فرش ماشینی 1000 شانه است چرا که وضوح تابلو فرش ماشینی 1000 شانه از 1200 شانه نیز بالاتر است چون در دستگاه 1200 شانه تعداد محدودتری رنگ نسبت به تابلو فرش 1000 شانه گنجانده می شود و تابلو فرش 1200 شانه رنگ و لعاب خاصی و چشم گیری به خود نمی گیرد.
هرچه میزان شانه در تابلو فرش ما بیشتر باشد تابلو فرش ما شبیه دستباف می شود. و زیبایی بیشتری پیدا می کنند.
البته میزان شانه با قیمت تابلو فرش ها رابطه مستقیم دارد به طوری که با افزایش شانه,قیمت تابلو فرش بیشتر می شود.

 

تراکم تابلو فرش های ماشینی:

 

میزان تراکم در تابلو فرش های ماشینی از اهمیت بالایی برخورد دار است زیرا تابلو فرش ها مقاوم تر و زیباتر می باشند.
میزان تراکم دردر اصل همان گره هایی است که در یک متر از طول تابلو فرش وجود دارد.
تراکم باعث می شود ریشه و گره ها در کنار هم منسجم تر باشند در نتیجه دوام و ماندگاری فرش بیشتر است.
میزان تراکم در تابلو فرش های ماشینی با قیمت تابلو فرش ها رابطه مستقیم دارد و اگر میزان تراکم در فرش و تابلو فرش ما افزایش یابد قیمت تابلو فرش بیشتر می شود.

 

الیاف تابلو فرش:

 

شرکت های تولید کننده فرش ماشینی از الیاف های مختلفی برای تولید تابلو فرش ها استفاده می کنند.
اما همانطور که میدانید و در مقالات قبل گفته شده است بهترین الیاف برای بافت تابلو فرش های ماشینی الیاف صد در صد اکرولیک هیت ست شده می باشد.
برتری این الیاف نسبت به دیگر الیاف ها در این است که این الیاف های اکرولیکی بسیار درخشان و منعطف و لطیف می باشند به گونه ای که هنگام لمس کردن این تابلو فرش ها متوجه این لطافت و نرمی می شوید .

 

 

انواع طرح های تابلو فرش ماشینی:

 

طرح های بسیار زیادی در شرکت ها برای بافت و تولید تابلو فرش استفاده می شود.
در بعضی مواقع خریداران عکس های شخصی خود را به صورت بافت و یا چاپ به تابلو فرش تبدیل می کنند.
تابلو فرش چهره - تابلو فرش منظره - تابلو فرش طبیعت - تابلو فرش آیه - تابلو فرش گل و گلدان – تابلو فرش ایران باستان -تابلوفرش مینیاتوری - تابلو فرش حیوانات - تابلو فرش اسب - تابلو فرش کوچه باغ و روستایی – تابلو فرش فانتزی و تابلو فرش فرانسویو نیز سفارش تبدیل عکس به تابلو فرش و تابلو فرش تبلیغاتی نیز پذیرفته می شود

 

ما در سایت فرشی برای شماای شما به ارائه ای فرش های دستباف و ماشینی و نیز تابلو فرش و سجاده فرش و گلیم به شما عزیزان در سراسر کشور هستیم.

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09132634245 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)
03154702551 (تلفن)

 

خواندن 563 دفعه