فروش فرش مشهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرش مشهد فرش مشهد

امروز از یکی از پرفروش ترین شرکت های فرش ؛فرش مشهد می باشد که با تولید انواع فرش های ماشینی مورد توجه خریداران فرش قرار گرفته است.فرش های ماشینی که در شرکت های تولید فرش تولید می شوند دارای مشخصات ویژه ای می باشند.
این مشخصات برای هر فرش ماشینی متفاوت است این مشخصات شامل: میزان شانه و تراکم,جنس الیاف مصرفی و قیمت فرش های ماشینی و... برای خرید بهترین فرش ماشینی باید به این مشخصات توجه کنید.برای آشنایی بیشتر با فرش ماشینی ویژگی های این فرش توضیحاتی را که در ادامه ذکر شده است مطالعه کنید.

 

در مورد سجاده فرش های شرکت فرش برای شما بیشتر بدانید: سجاده فرش


پیشینه قالی مشهد:قالی بافی در مشهد حدود پنج سده قدمت دارد، به‌طوری که یکی قدیمی ‌ترین فرش مشهد که موجود است، نوعی فرش نماز (سجاده) است که توسط شاه طهماسب به سلیمان باشکوه در سال ۱۵۵۶ هدیه شده‌است. این فرشها در سه درجه کیفیتی در کارگاه سلطان ابراهیم میرزا، فرزند سام میرزا، و برادرزاده شاه طهماسب، ساخته می‌شده‌است. یکی از انواع درجه یک آن تا دو سال پیش در لندن بود و به اعتقاد برخی در حال حاضر در اختیار کلکسیونر معروف، شیخ سعود آل ثانی قطری، است. تعدادی از نمونه‌های درجه دوم و سوم هنوز در موزه Topkapi موجود می‌باشند.الیاف مصرف شده در فرش:الیاف پشمی به کار رفته در این فرشها به شدت صیقل داده می‌شدند تا رنگ را بهتر به خود جذب کنند، اما این عمل از دیگر سو باعث کاهش عمر فرشها نیز می‌گشت، و این عاملی بود که تصویر بدی از قالی مشهد در اذهان شکل بگیرد تا جایی که صادرات این فرش به اروپا به‌طور چشم گیری کاهش یافت؛ متأسفانه قالی‌های به جای مانده از آن دوران نیز همگی در معرض فرسایش قرار دارند.

 

 

alyaf farsh mashhad
انواع نخ‌های مورد استفاده در تولید فرش ماشینی:


به طور کلی هر فرشی از سه نوع تخ تشکیل می‌شود: نخ پرز، نخ تار و نخ پود.1- نخ پرز يا نخ خاب فرشاز این نخ جهت بافت گره‌های رنگ استفاده مي‌شود به این صورت كه به دور نخ پود به صورت گره و يا به شكل U قرار مي‌گيرد و خود این نخ چند نوع مي‌باشد:

الف) نخ اكريليك صددرصد خالص
ب) مخلوط نخ اكريليك و پلي پروپيلن: كه به صورت مخلوطي از الياف اكريليك و پلي پروپيلن ريسيده مي‌شود.
ج) صددرصد پلي پروپيلن (p.p يا بي.سي.اف (B.C.F))
د) پلی استر یا ابریشم مصنوعی
2- نخ تار فرش ماشینی:اين نخ به صورت مخلوط پنبه پلي استر ريسيده مي شود، كيفيت الياف مصرفي و نوع ريس آن عامل مهمي در دوام و زيبايي فرش است. اين نوع نخ ها بيشتر در فرش هاي اكريليك مصرف مي‌شود اما در قالي‌هاي پلي پروپيلن و BCF، نخ تار از همان جنس نخ پرز (يعني نخ BCF) استفاده مي‌شود که علت آن ارزان‌تر بودن این نوع نخ‌ها می‌باشد.

 


3- نخ پود فرش ماشینی:که در فرش‌های پشمی و اکریلیکی 100 درصد پنبه می‌باشد.
اما در نهایت باید دانست مهم‌ترین عامل درتعیین کیفیت و عمر فرش همان نخ پرز است که یا از جنس اکریلیک است، یا پلی پروپیلن(BCF)، یا مخلوطی از این دو و یا پلی استر.
شانه فرش ماشینی:


هر فرشی که توسط دستگاه های فرش تولید می شود دارای شانه مشخصی می باشد.
شانه فرش به میزان ریشه های نخی می گویند که در یک متر از عرض فرش ماشینی واقع شده است. شانه فرش ها متفاوت است مثلا هنگامی که می گوییم فرش ماشینی 700شانه است  یعنی در یک متراز فرش ماشینی 700گره وجود دارد.تراکم فرش های ماشینی :


فرش های ماشینی با شانه مشخص دارای تراکم مشخصی نیز می باشند.
به تعداد ریشه های نخ که در یک متر از طول فرش ماشینی وجود دارد تراکم فرش می گویند.
تراکم فرش های تولید شده توسط دستگاه های فرش 2550 و 3000و... می باشد.


در مورد فرش  های ماشینی بیشتر بدانید: فرش ماشینیمشخصات ظاهری فرش دستباف مشهد:از ویژگی‌های خاص طرح‌های قدیم فرش ماشینی مشهد میتوان به گل‌های شاه عباسی با ساقه‌های نسبتاً باریک و ظریف اشاره کرد که البته امروز نیز این شیوه به خصوص در طرح‌های افشان ، لچک و ترنج  با حاشیه‌های کتیبه ‌ای در تولیدات شرکت های تولید کننده فرش ، مثل شرکت فرش آستان قدس رضوی دیده می‌شود.

طرح های فرش:


عمده طرح هایی که در تولید فرش دستباف مشهد به کار میرود عبارتند از
  نقوش لچک و ترنج
  گلفرنگ
  نقشهای ربعی سعدی
  گل های درشت شاه عباسی با ساقه های نازک و کم عرض و …

از نظر رنگ بندی نیز در فرش های مشهد عمدتا از رنگهایی چون قرمز دانه یا قرمز سیر ، کرم ، رنگ عنا بی ای که مایل به قرمز و قهوه ای نیز هست ، انواع سبز ، انواع آبی و سرمه ای ، استفاده می شود. از استادان و طراحان معروف و هنرمند مشهدی در زمینه فرش نیز میتوان از  محمد عمواوقلی ، علیخان عمواوقلی ، محمد ابراهیم مخملباف ، عباسقلی صابر، حاج غلامرضا اخوان ساج ، علیپور ، میرزا حسن طرحچی و عبدالحمید صنعت کار ، نام برد. 
فرش ماشینی مشهد:امروزه ، مشهد  یکی از مهم ترین مراکز تولید و تجارت فرش دستباف و ماشینی  می باشد و در صادرات فرش ایران  نیز نقش به سزایی را ایفا می کند.قالی مشهد همواره در کنار فرش تبریز و اصفهان و تهران یکی از چهار قطب تولید فرش در کشور بوده است.
در حال حاضر ، استفاده از پشم های مرغوب ، رنگهای گیاهی ، نخ تابی و پرداخت فرش ، مرمت و رفو و وجود کارگاه های متعدد قالیبافی ، همگی از قابلیت های برجسته قالی مشهد است .خوب است بدانید صنعت فرش در مشهد تا جایی پیشرفت کرده که امروزه  چیزی حدود  ۷۰ هزار کارگاه در این زمینه فعال است بطوریکه مردان زیادی به صورت دایم در این کارگاه ها مشغول فعالیت هستند و درآمدشان را از این طریق به دست می آورند.

 


ویژگی فرش ماشینی مشهد:


شرکت تولید کننده فرش های ماشینی در شانه و تراکم و ابعاد های مختلف می باشد.این شرکت برای طراحی فرش های تولیدی خود از طراحان مجرب استفاده می کند.این طراحان با به کار گیری حرفه خود در طراحی فرش ماشینی در متراژ های مختلف فرش ها را طراحی می کنند.
این شرکت با بالا بردن کیفیت فرش ماشینی خود و بکار بردن طرح و نقشه های خاص بعد از کاشان قطب فرش ایران محسوب می شود.
فرش های تولید شده در این شرکت دارای کیفیت بالا و مقاوت بسیاری می باشند.
برند های معتبر فرش های مشهدی : فرش نگین مشهد ، فرش زمرد مشهد می باشد.
بدلیل معتبر بودن و سرشناس بودن برندهای فرش مشهد بسیاری از شرکت ها از نام و عنوان اصلی فرش مشهد با پسوند و پیشوند استفاده می کنند.
بنابراین باید بتوانید برندهای معتبر فرش مشهد را از سایر برند های متفرقه شناسایی کنید.


 

برای شناسایی فرش ماشینی مشهدی به نکته زیر توجه کنید:چرم فرش های مشهد: در پشت فرش های مشهد چرم کیفیت عالی با هک شدن نام برند های این شرکت وجود دارد.
برچسب هولوگرام پشت فرش های ماشینی :
در پشت فرش ها برچیب هایی وجود دارد.برچسپ اصلی فرشهای مجموعه مشهد، هر سه برند اصلی (فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد و فرش مشهد) دارای هولوگرام اصلی می باشند،بنابراین حتما دقت کنید که برچسپ پشت فرش هولوگرام اصلی را شامل باشد.

 
kharid farsh mashhadنحوه خرید از شرکت:برای سفارش فرش ماشینی و سایر فرش های ماشینی می توانید به صورت مستقیم به شرکت فرش آمده و محصولات را از نزیک مشاهده کنید و یا می توانی از طریق سایت شرکت فرش برای شما از کیفیت و قیمت فرش های ماشینی در هر ابعادی مطلع شوید.

در سایت شرکت محصولات و انواع فرش های ماشینی را مشاهده کنید

.
برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09132634245 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)
03154702551 (تلفن)

خواندن 197 دفعه