ابعاد فرش ماشینی رایج در بازار فرش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ابعاد فرش ماشینی ابعاد فرش ماشینی

یکی از عوامل مهم برای خرید فرش ماشینی، ابعاد فرش ماشینی می باشد که خریداران قبل از سفارش و خرید فرش باید به آن توجه کنند .
زیرا برای مفروش کردن منازل و یا مکان های دیگر لازم است ابعاد دقیق مکان را به دست آوریم و طبق آن ابعاد فرش ماشینی تهیه کنیم .
فرش های ماشینی همان گونه که اطلاع دارید توسط دستگاه های مختلف ماشینی در شانه و تراکم های مشخص تولید می شوند .
برای خرید فرش های ماشینی لازم است ابتدا ابعاد دقیق مورد نظر برای فرش شدن را به مسئولان شرکت بدهید تا فرش سفارشی شما بافته و تولید شود .
لازم است که بدانید ابعاد فرش های ماشینی در قیمت فرش های ماشینی کاشان تاثیر می گذارند .
در این نوشته گروه تحلیلی فرشی برای شما در مورد ابعاد فرش های ماشینی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه می دهند .

 


ابعاد فرش ماشینی کاشان :

 

فرش های ماشینی بافته شده توسط دستگاه های ماشینی در ابعاد های مختلفی تولید می شوند و اما رایج ترین این ابعاد ها در فرش های ماشینی به صورت 12 متری ، 9 متری ، 6 متری می باشند.
در ادامه هریک از این فرش ها را برای شما توضیح می دهیم.

 

 

abade farsh mashini rayej

 

 

 

ابعاد فرش ماشینی 12 متری :

 

طول این فرش سه و عرض آن چهار است و به فرش 12 متری معروف می باشد . یعنی در حالت معمول شانه این فرش در سه متر چله کشی می‌شود هر شانه‌ای که در بازار دیده می‌شود .
مثلا فرش 350 شانه در همان سه متری چله کشی می‌شود که فرش ماشینی 1500 شانه. منتها برای جبران بافت آن در فرش 350 شانه از الیاف درشت و ضخیم استفاده می‌شود و در فرش 1500 شانه از نخ ظریف و باریک استفاده می شود.
تراکم این فرش‌ها هرچه که باشد در 4 متر بافته می‌شود . بازهم تراکم به باریکی نخ و ظرافت ان بستگی دارد.
در ایران بیشتر خانه ها از فرش 12 متری استفاده می کنند .

 

فرش ماشینی 9 متری :

 

بعد از فرش دوازده متری فرش مورد علاقه مشتریان فرش نه متری است. اگرچه این فرش دقیقا نه متر نیست زیرا شانه آن در 5/2 متر چله کشی می‌شود و تراکم آن هرچه که باشد در 5/3 متر بافته می‌شود .
فرش نه متری دلیل بسیار خوبی برای بافت دارد؛ آنهم سبکی و راحتی شستشوی ان نسبت به فرش دوازده متری است .
این فرش برای منازل پانزده متری یا هجده متری همان خانه‌های قدیمی طراحی شده است. بجای دو فرش 12متری از ترکیب فرش‌ها با یکدیگر استفاده می‌ شده است. نه متری‌ها با شش متری ها و سه متری ها ترکیب زیبایی می ‌سازند.

 

ابعاد فرش ماشینی 6 متری:


این فرش در طول شانه 2 و در عرض تراکم 3 متر تولید می شود. و آن را برای اتاق‌های 15متری کنار فرش 9متری پهن می‌کنند .
یا میتوان بجای یک فرش 12متری سنگین از دو فرش 6 متری سبک استفاده نمود و در زمان های قدیم در پستوها یا اتاق‌های کوچکتر و انباری‌ها از این فرش های ماشینی استفاده می کردند .


فرش های ماشینی 4 متری :

 

فرش های چهار متری 1.5 در 2.25 در حقیقت جزو قالیچه‌ ها محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد .
قالیچه ها به دلیل جابجایی بسیار راحت و شستشوی آسانتر در آشپزخانه، راهرو، اتاق کار و دفاتر پهن می‌شوند .
امروزه بیشتر از این فرش های ماشینی در وسط اتاق استفاده می کنند و اطراف آن را مبلمان و تخت و یا دیگر وسایل تزئیینی می گذارند.

 

کناره‌ های ماشینی :

 

کناره ‌ها در ابعاد های مختلفی بافته می شوند و بسته به نیاز مشتری این ابعاد تفاوت دارد . و یک در یک تا یک در چهار بافته و تولید می‌شوند .

 

برای مشاهده انواع فرش های ماشینی اینجا کلیک کنید: فرش های ماشینی

 

ابعاد فرش ماشینی غیر رایج در بازار فرش ماشینی به شرح زیر است:

 

این فرش‌های ماشینی به سبک زندگی جدید و امروزه برمی‌گردد و در مکان‌های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد .
بعضی از ساختمان ها و منزل ها برای اینکه ابعاد مشخص و استانداردی ندارند خریداران فرش ماشینی ابتدا باید ابعاد دقیق مکان مورد نظر خود را اندازه گیری کرده و فرش های ماشینی با ابعاد سفارشی را از شرکت تولید کننده فرش خریداری کند .

 

فرش های ماشینی 24 متری:

 

یکی از ابعاد های فرش ماشینی و مورد استفاده در سالن های بزرگ فرش 24 متری می باشد . این فرش در شانه 4 متری چله کشی شده و در تراکم 6 متری بافته می‌شود. این فرش مناسب هال و پذیرایی‌های امروزی است. اما این فرش سنگینی زیادی دارد و جابجایی و شست و شوی آن بسیار مشکل است.

 

فرش های ماشینی 18 متری:

 

فرش 18 متری در شانه 5/3 و تراکم 5 متری چله کشی و بافته می‌شود. این فرش مناسب اتاق‌های پذیرایی و هال‌ های امروزی می باشد.

 

فرش های ماشینی 15متری:


یکی دیگر از فرش های ماشینی با ابعاد متفاوت فرش های 15 متری می باشند، این فرش های ماشینی در شانه 3 و تراکم 5 متری چله کشی و تولید می شوند و از این فرش ها برای اتاق پذیرایی های کوچکتر استفاده می کنند .

 

 

 

kharid az farsh 4 you

 

 

نحوه خرید فرش ماشینی  فرش ماشینی  و مزایای خرید اینترنتی:

قیمت مناسب:

 

خرید کالایی همانند فرش ماشینی با قیمت مناسب و کیفیت عالی همیشه به عنوان یک اصل مدنظر تمامی خریداران فرش ماشینی بوده است.
یکی از راه های رسیدن به قیمت مناسب فرش ماشینی، خرید مستقیم و بدون واسطه فرش ماشینی بوده است. امروزه با رونق گرفتن کسب و کار اینترنتی رسیدن به قیمت مناسب و کیفیت عالی بسیار آسان شده است.
فروشگاه اینترنتی فرشی برای شما به دلیل همکاری با کارخانه های تولید فرش ماشینی کیفیت در کاشان مسیر خرید بدون واسه و مستقیم فرش ماشینی کاشان را برای هموطنان عزیزمان را فراهم کرده است.

 

در مورد قیمت فرش های ماشینی کاشان بیشتر بدانید: قیمت فرش ماشینی

 


اطمینان از کیفیت فرش ماشینی:

 

با توجه به گارانتی شرکتی که محصولات فرشی برای شما داراست، این اطمینان برای شما حاصل می شود که محصولات از کیفیت مناسب و بالایی برخوردارند و هیچ نگرانی از بابت جنس فرش نداشته باشید.


دسترسی به تنوع بالای محصولات :

 

فرشی برای شما با دسته بندی های مختلف محصولات خود بر اساس تعداد شانه، رنگ، سایز، شکل، جنس نخ خاب، درجه کیفی و ماشین بافت این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است که با بررسی دقیق و هوشمندانه تنوع محصولات را بررسی کرده و بعد انتخاب کنند.


خرید آسان و بدون دردسر :

 

شما در خرید اینترنتی فرش ماشینی، بدون زحمت دادن به خود و حتی خروج از خانه می توانید با ورود به سایت فرشی برای شما ، محصولات مختلف نظیر فرش ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه و...، فرش های مدرن و فانتزی را بررسی کرده و خرید مستقیم فرش ماشینی کاشان را انجام دهید و رایگان درب منزل خود تحویل بگیرید.


صرف هزینه و زمان کمتر و رضایت بیشتر:

 

در خرید معمولی فرش ماشینی با ورود به نمایشگاه های فرش فروشی متحمل هزینه های رفت و آمد، خورد و خوراک و همچنین مشکل پارک و حتی خرید محصول با قیمت بالاتر می شوید.
البته عموما با مراجعه به یک فروشگاه خرید صورت نمی گیرد که باید به فروشگاه های دیگر هم سر بزنید که بازهم هزینه ها بالاتر می رود. اما شما با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی بدون هزینه و سر فرصت محصولات را بررسی کرده و خرید مستقیم و بدون واسطه فرش را انجام می دهید.


عدم وجود ازدحام در صف انتخاب و خرید فرش:

 

شما در خرید معمولی و سنتی فرش ماشینی با حضور فیزیکی در مغازه فرش فروشی وقت محدودی برای انتخاب و خرید فرش دارید و اگر چند خریدار همزمان در مغازه حضور داشته باشند این امکان وجود دارد که وقت کافی برای خریدار وجود نداشته باشد و مشاوره لازم به مشتری داده نشود ولی در خرید فرش ماشینی بصورت مستقیم و بدون واسطه شما هر زمان که بخواهید می توانید با ورود به سایت فرشی برای شما محصولات را مشاهده و انتخاب کنید و جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103621040 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)

 

کانال تلگرام

خواندن 116 دفعه