فرش کلاریس و فرش ماشینی چه تفاوتی دارند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی

تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی چیست؟ فرش کلاریس چه ویژگی هایی دارد؟
ابتدا در سال 1352 در ایران فرش ماشینی سنتی به وسیله ماشین مخمل بافی تولید شد،و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
به همین دلیل کارخانه‌ های فرش بافی در شهر فرش کاشان به همت خاندان لاجوردی بنانهاده شد و فرش ماشینی رقابت خود را با فرش سنتی آغاز نمود.
در این کارخانه های تولیدی فرش؛ فرش های ماشینی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تولید و عرضه می شوند.
زیرا مواد اولیه تولید کننده فرش های ماشینی نسبت به مواد اولیه فرش های دستبافت بسیار ارزان بوده به همین دلیل در دنیای امروز پیشرفت چشمگیری داشته است.
فرش های ماشینی باید در طرح و رنگ های مختلف بافته و تولید شوند تا نظرات مشتریان متفاوت را برآورده سازند.
در این نوشته قصد داریم تفاوت فرش ماشینی کلاریس با فرش سنتی را برای شما عزیزان توضیح دهیم .

 

تاریخچه فرش ماشینی :

 

در گذشته فرش‌ های ماشینی بسیار مبتدی بودند و تنها عنوان زیرانداز را داشتند بعد از آن فرش‌ هایی که الیاف بلند داشتند و یا اصلا پرز نداشتند تولید شدند.
برخی از این فرش های ماشینی حلقه حلقه بودند و برخی پرزهایی مانند پرز قالی داشتند؛ و اکثر این زیراندازها طرح و نقشه هایی مانند همان طرح و نقشه فرش های سنتی را داشتند.
با نگاه کردن به سابقه فرش های ماشینی متوجه می شوید که در ابتدا برای تولید فرش های ماشینی از فرش های دستبافت الگو می گرفتند و طرح هایی شبیه آن را تولید می کردند.
اما با گذشت زمان کارخانه های تولیدی فرش ماشینی ؛ به تولید فرش هایی با نقشه و طرح جدید، کارتونی بچه‌گانه، فرش‌هایی در اندازه‌های متفاوت 12 متری ، 9 متری، 3متری پرداختند.
فرش های ماشینی به صورت 350شانه، 500شانه،700شانه و1000شانه و1200 شانه و 1500شانه و در نهایت فرش ماشینی کلاریس تولید شدند.

 

برای مشاهده انواع فرش های ماشینی کاشان اینجا کلیک کنید: فرش ماشینی کاشان

 

آشنایی با فرش ماشینی کلاریس:

 

به فرش های ماشینی که ساده هستند و با الیاف کاملا سفید بافته می‌شوند فرش کلاریس می گویند.
فرش های ماشینی کلاریس روی فرش های بافته شده از قبل که سفید هستند بافت می شوند و لازم است بدانید که فرش های کلاریس سفید و ساده نیست بلکه دنیایی از رنگ است.
وقتی به فرش های ماشینی کلاریس نگاه کنید می توانید صدها رنگ هم طیف یا متضاد را تماشا کنید که در کنار هم طرحی زیبا را تشکیل داده اند .
فرش ماشینی کلاریس نسبت به دیگر فرش های ماشینی متفاوت می باشد زیرا فرش های ماشینی با الیاف رنگی بافت و تولید می شوند در صورتی که فرش های ماشینی کلاریس پس از بافتن توسط ماشین رنگ می‌شود.
فرش های ماشینی کلاریس در طرح و رنگ های بسیار زیبا تولید و عرضه می شوند.

 

farsh mashini colaris

 

 


تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی سنتی :

 

فرش های ماشینی کلاریس تفاوت‌ های بسیاری با فرش های ماشینی سنتی دارند در این قسمت تفاوت های فرش ماشینی کلاریس را با فرش های سنتی برای شما توضیح می دهیم.

 

1-یکی از تفاوت های فرش ماشینی کلاریس و فرش های سنتی این است که این فرش ها بدون رنگ بافته می شوند و فرش ها پس از بافت توسط ماشین آلات رنگ آمیزی می شوند .
فرش های ماشینی کلاریس توسط الیاف های مشخص بافته و تولید می شوند و مانند فرش های ماشینی کیفیت این فرش ها به جنس الیاف مصرف شده بستگی دارد .

 

2-تعداد رنگ مصرف شده در بافت فرش های ماشینی یکی دیگر از تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی کاشان می باشد.
زیرا در بافت فرش های ماشینی حداکثر12 رنگ استفاده می شود ولی در فرش های کلاریس بنا به نحوه ساخت آن ها از رنگ های متنوع و بی شماری استفاده می شود.

 

3-یکی دیگر از تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی کاشان در نحوه بکار رفتن رنگ در فرش است.
زیرا در فرش های ماشینی ابتدا رنگ انتخاب و درون دستگاه قالی بافی بکار گرفته و فرش بافته می‌شود ولی فرش ماشینی کلاریس بعد از بافت توسط ماشین‌های مجهز رنگ آمیزی می‌شود .

 

4-از دیگر تفاوت های فرش های کلاریس و فرش های ماشینی رنگ دهی الیاف فرش می باشد زیرا در هنگام شستشو برخی از الیاف های فرش ماشینی سنتی رنگ می‌ دهند اما چون رنگ فرش کلاریس به ریشه تزریق می‌شود، و از نوع رنگ‌ های پردوام است، هیچ وقت پاک نمی‌ شود و در هنگام شستشو رنگ دهی ندارد.

 

 

نقشه و طرح فرش در فرش کلاریس :

 

در فرش های ماشینی کلاریس می توان هر نقشه و طرحی را به راحتی بافت کرد ، فرش های ماشینی کلاریس امروزه در طرح های مختلف تولید و عرضه می شوند.
نکته ای که لازم است بدانید این است که شما می‌توانید در مدت کوتاهی نقشه و طرح روی فرش کلاریس را عوض کنید اما در فرش های ماشینی سنتی این امر اگر هم ممکن باشد مدت زمان بسیاری طول می کشد .

 

آماده سازی فرش ماشینی کلاریس :

 

فرش های ماشینی کلاریس سرعت تولید بیشتری نسبت به فرش ماشینی سنتی دارند. از این رو با توجه به رنگ ‌هایی که مشتری می‌ پسندد و انتخاب می‌ کند فرش کلاریس زودتر به دست مشتری میرسد .
تصور کنید اگر بخواهید برای سه روز دیگر فرشی با عکسی زیبا و خاطره ای دل انگیز بر دیوار اتاقتان بکوبید؛ این امر در فرش های ماشینی سنتی ممکن نیست اما در فرش های ماشینی کلاریس سرعت تولید فرش ها بسیار بالاتر از چیزی است که فکر آن را می ‌کنید.
پس می توان گفت یکی دیگر از تفاوت فرش کلاریس با فرش ماشینی در مدت زمان بافت فرش می باشد.

 

ویژگی فرش ماشینی کلاریس :

 

فرش های ماشینی کلاریس فرش هایی درشت بافت هستند و پاخوری راحتی دارند و زیر پا نرم هستند.
اندازه ها و طرح های متفاوت این فرش امکان استفاده از آن در هر مکان را راحت تر می‌ کند به گونه ای که امروزه شاهد این فرش ها در اکثر خانه ها هستیم.
فرش های کلاریس از الیاف پلی استر و پلی ویژن بافته می شوند همانطور که می دانید الیاف پلی استر یک الیاف مصنوعی است که مشخصات مهمی همچون استحکام بالا؛ برگشت پذیری ،ثبات ابعاد و مقاومت سایشی و مقاومت رنگ بری دربرابر نور خورشید دارد.
الیاف پلی استر در برابر شوینده ها و سفید کننده ها به خوبی مقاومت کرده و ثبات رنگ بالایی دارد و نیازی به اتو ندارد این الیاف قابلیت مخلوط شوندگی با اکثر الیاف های دیگر را هم دارد.
فرش های ماشینی کلاریس به دلیل داشتن الیاف پلی استر مقاومت زیادی در برابر رطوبت و سرما دارند.

 

 

vizhegi farsh mashini kolaris

 

 

 

طرح فرش های ماشینی کلاریس :

 

فرش ماشینی کلاریس در طرح های بسیار زیبا و مختلف در بازار فرش کاشان وجود دارد .
فرش های ماشینی کلاریس در اشکال هندسی گرد ،مستطیل ،بیضی و... تولید می شوند .
فرش های ماشینی کلاریس دارای طرح هایی کلاسیک، مدرن ،اتاق کودک و فرش های کهنه نما و فرش های تکه دوزی و... می باشد .
فرش های ماشینی کلاریس امروزه مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته است . این فرش های ماشینی مناسب برای همه ی مکان های مباشند و در اتاق های پذیرایی و کودک و آشپزخانه و ... استفاده می شود .
شما عزیزان می توانید از این فرش های ماشینی در منازل خود استفاده کنید .

 

در مورد انواع فرش های ماشینی کاشان بیشتر بدانید : انواع فرش ماشینی

 

فرشی برای شما تولید کننده انواع فرش ماشینی:

 

فرشی برای شما یکی از بزرگترین تولید کنندگان فرش ماشینی در کاشان می باشد که در زمینه تولید انواع محصولات ماشینی فعالیت دارد.
در سایت فرشی برای شما می توانید انواع محصولات تولیدی را مشاهده کنید این محصولات ماشینی شامل انواع فرش های ماشینی ,سجاده فرش های ماشینی و تابلو فرش های ماشینی زیبا می باشد .
برای خرید و سفارش محصولات ماشینی فرشی برای شما با شماره زیر تماس گرفته و اطلاعات لازم در مورد انواع محصولات تولید شده در این فروشگاه اینترنتی را دریافت کنید .

 

برای مشاوره و خرید انواع محصولات ماشینی کاشان با ما تماس بگیرید :
آدرس : آران و بیدگل شهرک صنعتی سلیمان صباحی , بلوار کارگر اصلی
مدیریت فروش : 09135640350
مدیریت : 09103261040


 

کانال تلگرام

خواندن 273 دفعه