قیمت تابلو فرش سفارشی کاشان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
قیمت تابلو فرش سفارشی قیمت تابلو فرش سفارشی

یکی از عوامل مهم قبل از سفارش تابلو فرش چهره ؛ قیمت تابلو فرش سفارشی می باشد.
به گونه ای که اولین سوالی که بسیاری از خریداران و سفارش دهندگان تابلو فرش های شخصی از ما دارند این است که قیمت تابلو فرش های چهره چقدر است؟
قیمت تابلو فرش چهره مانند دیگر تابلو فرش های ماشینی به کیفیت تابلو فرش بستگی دارد. هرچه در بافت تابلو فرش چهره از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنیم تابلو فرش تولید شده ما قیمت بالاتری خواهد داشت.
تابلو فرش چهره سفارشی به دو دسته تقسیم می شوند که به آنها تابلو فرش چهره سفارشی بافتی و تابلو فرش سفارشی چاپی می گویند.
لازم است بدانید که تابلو فرش های سفارشی بافتی و تابلو فرش های سفارشی چاپی دارای قیمت های متفاوتی می باشند.
در این نوشته قصد داریم به راهنمایی شما غزیزان در مورد قیمت تابلو فرش های سفارشی ماشینی بپردازیم.

 

انواع تابلو فرش سفارشی در کاشان :

 

همان گونه که قبلا نیز گفته شد تابلو فرش های سفارشی به دو صورت در شرکت های تولیدی سجاده فرش بافته می شوند.
1-تابلو فرش چهره بافتی
2-تابلو فرش چهره چاپی
این تابلو فرش های ماشینی توسط دستگاه های ماشینی و مخصوص بافته می شوند ؛ الیاف مصرف شده در تابلو فرش های بافتی از جنس اکرولیک که بهترین الیاف مصنوعی می باشد تهیه می شود ولی در بافت تابلو فرش ها به صورت چاپی از الیاف پلی استر استفاده می شود.
لازم است بدانید که بهترین الیاف در تابلو فرش های سفارشی چاپی همان الیاف پلی استر می باشد و در چاپ تابلو فرش ها نمی توان از الیاف اکرولیک هیت ست شده استفاده کرد.
یکی از مهم ترین دلایل تفاوت قیمت تابلو فرش سفارشی؛ جنس نخ مصرف شده در تابلو فرش های ماشینی کاشان می باشد.

 

 

anvae tablo farsh chehreh

 

 

 

تابلو فرش چهره سفارشی بافتی :

 

 

برای تهیه تابلو فرش های چهره سفارشی بافتی ابتدا عکسی از تابلو فرش که از مشتری گرفته شده است
به طراحان فرش ماشینی داده می شود؛ طراحان آن را برای بافت روی فرش به صورت طراحی پیکسلی با رنگبندی مربوط به دستگاه فرش ماشینی در می آورند .
سپس فایل عکس توسط کامپیوتر های دستگاه فرش ماشینی روی فضای رول های فرش ماشینی درون برنامه چیده می شود و دستگاه فرش ماشینی طبق دستوری که گرفته باشد تابلو فرش ماشینی را بافت می زند این تابلو فرش های ماشینی درون فضای رول بافته شده و تک نیست.
پس از تکمیل این مرحله به آهار فرستاده شده و بعد طی کی کردن مراحل آهار تابلو فرش کاملا اماده می شود .
لازم به ذکر است که دستگاههای فرش ماشینی تابلو فرش های چهره را به صورت دوبل بافت می کنند
در واقع دو تابلو فرش چهره از تابلو فرش سفارشی خود خواهیم داشت .

 

در مورد تابلو فرش های چهره ماشینی بافتی بیشتر بدانید : تابلو فرش چهره بافتی

 

 

قیمت تابلو فرش چهره بافتی :

 

 

قیمت تابلو فرش سفارشی بافتی تا حد زیادی به کیفیت بافت تابلو فرش و سایز تابلو فرش ها بستگی دارد معمولا تابلو فرش های چهره امروزه در کیفیت های هزار شانه تولید می شوند و لازم است بدانید که سایز متداولی که بیشتر خریداران تابلو فرش ماشینی سفارش می دهند سایز 50*70می باشد .
همانطور که میدانید قیمت تابلو فرش چهره بافتی نسبت به دیگر انواع تابلو فرش های سفارشی ماشینی بیشتر است .
زیرا برای تولید این تابلو فرش ها قبل از بافت هزینه طراحی باید کامل پرداخت شود و همچنین همانطور که گفتیم تابلو فرش چهره بافتی به صورت دوبل بافته می شود و خریداران باید هزینه دو تابلو فرش را پرداخت کنند .
امروزه قیمت یک تابلو فرش چهره بافتی 1000 شانه با تراکم 3000 و سایز 70*50 چیزی حدود 000/500 هزار تومان می باشد .

 

 

تابلو فرش سفارشی چهره ماشینی چاپی :

 

نوع دیگری از تابلو فرش های سفارشی چهره ماشینی که چیزی حدود ۵ سال است که روانه ی بازار شده است تابلو فرش های سفارشی چهره چاپی می باشند .
لازم است بگوییم که خود این تابلو فرش های چاپی نیز به دو صورت تولید می شوند که به آنها تابلو فرش چاپی کلاریس و تابلو فرش ماشینی سابلیمیشن می گویند .
منظور از تابلو کلاریس تابلو فرشی است که درعمق آن طرح چاپ می شود و به آن تابلو فرش ماشینی کلاریس می گویند ، برخی دیگر از تابلو فرش های چهره چاپی در سطح زده می شوند که به آن تابلو فرش ماشینی سابلیمیشن می گویند که با دستگاههای چاپ اتویی و حتی با جوهر سابلیمیشن فعالیت آن ها انجام می شود .
لازم است بدانید که قیمت تابلو فرش سفارشی چاپی سابلیمیشن با قیمت تابلو فرش چاپی کلاریس یکسان می باشد .

 

 

gheymat anvae tablo farsh chapi

 

 

 

نحوه تولید تابلو فرش چهره چاپی :

 

برای تولید تابلو فرش های چاپی ابتدا فرش های رولی به صورت سفید یا ساده بافته و تولید می شوند نخ و متریال اصلی این فرش ها الیاف پلی استر با میزان تاب بالا می باشد .
بعد از ان تصویر یا از دستگاه فرش ماشینی خوانده شده و روی آن ها چاپ می گردد که به آن کلاریس گفته می شود
یا اینکه ابتدا عکس روی برگه های سابلیمیشن چاپ شده و پس از ان با برگرداندن عکس روی فرش فرایند چاپ انجام می شود, که به آن چاپ سابلیمیشن گفته می شود.
این تابلو فرش های ماشینی در طرح های شخصی و در طرح های عمومی تولید می شوند منظور از طرح های شخصی همان تابلو فرش هایی که است که سفارش داده می شوند ولی تابلو فرش های عمومی در طرح هایی مانند گل و گلدان, منظره و طبیعت ,حیوانات، آیات قرآنی و...بافته و عرضه می شوند.

 

در مورد تولید و مشخصات تابلو فرش های چاپی بیشتر بدانید: تابلو فرش چهره چاپی

 

 

قیمت تابلو فرش سفارشی چهره چاپی :

 

قیمت تابلو فرش سفارشی چهره چاپی در هر دو صورت چاپ در سطح و عمق با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارد و قیمت تابلو فرش ها بیشتر به کیفیت تابلو فرش از نظر شانه و تراکم وابسته است .
معمولا چاپ تصاویر روی فرش های ۱۰۰۰ و ۷۰۰ شانه انجام می شود نکته ای که لازم است بدانید این است که دستگاه های بافنده تابلو فرش های چاپی دستگاه هایی مانند شونهر و واندویل نیستند بلکه دستگاه های ۵۰۰ شانه ای می باشند که به دستگاه های ۷۰۰ شانه یا ۱۰۰۰ شانه تبدیل شده اند .
قیمت تابلو فرش های چهره چاپی1000 شانه در حالت معمول برای سایز ۵۰*۷۰ چیزی حدود 24۰ هزار تومان می باشد .
برای خرید تابلو فرش های چاپی باید کیفیت و همچنین ابعاد تابلو فرش را مورد بررسی قرار دهید زیرا تابلو فرش های ماشینی بر اساس کیفیت و سایز های خود قیمت گذاری می شوند .

 

شانه تابلو فرش ماشینی :

 

شانه فرش در واقع به تعداد ریشه ها و یا گره ها در واحد عرضی تابلو فرش که معمولا در واحد یک متر عرض سنجیده می شود گفته می شود.
شانه فرش سجاده ای در حقیقت یکی از قسمت های اصلی دستگاه بافنده تابلو فرش ماشینی می باشد در اصطلاح به تراکم عرضی فرش، شانه فرش ماشینی گفته می شود.
هرچه میزان شانه در تابلو فرش های ماشینی بیشتر شود زیبایی و ظرافت در تابلو فرش ها بیشتر می شود و همچنین قیمت این تابلو فرش ها افزایش می یابد.
تابلو فرش های ماشینی به صورت 700 شانه و 1000 شانه و 1200شانه تولید می شوند.

 

 

تراکم در تابلو فرش :

 

تراکم فرش در اصل طول فرش و در واحد طول سنجیده می شود و به تعداد گره های موجود در طول فرش می گویند.
لازم است بدانید که تراکم هم یکی از مشخصات اصلی در بافت تابلو فرش های ماشینی می باشد و در استحکام و ماندگاری تابلو فرش ماشینی نقش دارد زیرا باعث می شود که نخ های بافته شده در تابلو فرش های ماشینی با فشردگی و انسجام بیشتری کنار یکدیگر قرار گیرند .
تراکم های معمول در تابلو فرش های ماشینی به صورت 1000 و 2550 و 3000و 3600 می باشد.

 

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103261040 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)

 

 

کانال تلگرام

خواندن 315 دفعه