وزن فرش ماشینی کاشان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزن فرش ماشینی وزن فرش ماشینی

وزن فرش ماشینی یک عامل مهم هم در قیمت فرش ماشینی و هم در کیفیت فرش ماشینی محسوب می شود.
فرش های ماشینی کاشان در شرکت های تولید کننده فرش در کیفیت های مختلفی بافته می شوند و به صورت 700شانه و 1000 شانه و 1200شانه خریداری می شوند.
فرش های ماشینی بنابر کیفیت خود و میزان وزنی که دارند قیمت گذاری می شوند همانگونه که در مقالات قبلی برای شما ذکر کردیم؛میزان شانه و تراکم و جنس نخ مصرفی در فرش کیفیت فرش را مشخص می کنند.
هنگام خرید فرش های ماشینی از فروشگاه های اینترنتی و یا از کارخانه های تولیدی سوالاتی ممکن ذهن مشتریان را درگیر کند.
یک فرش ماشینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟کدام فرش ماشینی بهتر است؟
به نظر شما فرش نازک بهتر است یا فرش ضخیم ؟کدام بهتر می باشد؟
چه عاملی باعث کاهش و یا افزایش وزن و ضخامت فرش ماشینی می شود؟

 

فرش ماشینی :

 

امروزه انواع دستگاه های بافنده در زمینه فرش ماشینی و انواع محصولات ماشینی فعالیت دارند و به تولید این محصولات ماشینی با کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوت می پردازند .
فرش های ماشینی در شرکت های تولیدی فرش و کارخانجات بافنده فرش در رنگ های مختلف و در طرح های متنوع بافته و تولید می شوند و به همین دلیل هنگام خرید و انتخاب فرش های ماشینی برای منازل خود دچار مشکل می شوید .
دستگاه های بافنده فرش ، فرش های ماشینی را در کیفیت های 700 شانه و 1000 شانه و 1200 شانه می بافند و لازم است بدانید که وزن فرش ماشینی تولید شده توسط این دستگاه ها متفاوت می باشند .
هرچه کیفیت فرش های ماشینی افزایش یابد قیمت فرش ماشینی نیز بیشتر می شود و محصول ما قیمت بیشتری خواهد داشت .
در ادامه عوامل موثر در کیفیت فرش های ماشینی را برای شما عزیزان ذکر می کنیم.

 

برای مشاهده انواع فرش های ماشینی با کیفیت اینجا کلیک کنید: فرش ماشینی

 

عوامل موثر در کیفیت فرش ماشینی :

 

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد عوامل مختلفی در کیفیت فرش های ماشینی کاشان موثرند شامل:
• جنس نخ فرش ماشینی
• میزان شانه و تراکم فرش
• دستگاه بافنده فرش ماشینی
• وزن فرش ماشینی
هر یک از این عوامل در قیمت و کیفیت فرش ماشینی بسیار تاثیر می گذارند زیرا فرش های ماشینی کاشان بنابر کیفیتی که دارند قیمت گذاری می شوند و برای آگاهی بیشتر شما خریداران هریک از این عوامل موثر در کیفیت و قیمت فرش ماشینی را برای شما توضیح می دهیم.

 

kyfiyat farsh mashini

 

 

 جنس نخ فرش ماشینی :

 

امروزه بدلیل پیشرفت علم و تکنولوژی از انواع الیاف مصنوعی برای بافت فرش های ماشینی استفاده می کنند. و لازم است بدانید که در فرش ماشینی از الیاف طبیعی پشم و پنبه و ابریشم نمی توان استفاده کرد.
الیاف های مصنوعی هم انواع مختلفی دارند که جایگزین الیاف های طبیعی در فرش های ماشینی شده اند این الیاف های مصنوعی شامل:
• نخ اکرولیک هیت ست شده
• نخ پلی استر
• نخ ورژن
• نخ جوت
• تک نخ
در بین این الیاف های مصنوعی تنها نخی که کیفیت و ظاهری مشابه الیاف طبیعی دارد ؛ بافت فرش ماشینی با نخ اکرولیک هیت ست شده کاملا شبیه فرش دستباف می باشد بنابراین فرش های بافته شده توسط نخ اکرولیک هیت ست شده به فرش دستباف گونه معروف می باشند .
فرش های ماشینی بافته شده از نخ اکرولیک نسبت به دیگر فرش های ماشینی کیفیت بالاتری دارند و در نتیجه قیمت بالاتری خواهند داشت.

 

مزیت های استفاده از نخ اکرولیک در بافت فرش :

 

جنس نخ اکرولیک بر خلاف سایر الیاف مصنوعی از پلاستیک و مواد نفتی نمی باشد در واقع جنس نخ اکرولیک بسیار شبیه جنس کراتین و مو می باشد ، بنابراین در بافت فرش بوی پلاستیک و نفت استشمام نمی شود و ایجاد حساسیت نمی کند .
همچنین لازم است بدانید که الیاف اکرولیک مقاومت بالایی در برابر جذب رطوبت و بیدخوردگی و همچنین مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما ، سایش و پاخور بالا دارد بطوری که نخ اکرولیک با پاخور بالا کوبیده نمی شود و از بین نمی رود.
فرش های ماشینی بافته شده از الیاف اکرولیک ظاهری شفاف و درخشان دارند و نخ اکرولیک بدون بهم چسبیدگی و دانه دانه در فرش ماشینی کناریکدیگر قرار گرفته شده اند .
فرش های ماشینی بافته شده از الیاف اکرولیک بیسار نرم و لطیف و بدون پرز می باشند این لطافت هنگام لمس این فرش های ماشینی احساس می شود .

 

 

 شانه و تراکم فرش ماشینی :

 

انواع دستگاه های بافنده فرش ماشینی به تولید فرش های ماشینی با کیفیت های مختلف می پردازند با پیشرفت صنعت نساجی هرروزه شاهد انواع فرش های ماشینی با میزان شانه و تراکم مختلف هستیم .
شانه فرش ماشینی ارتباط با کیفیت ظاهری و وضوح نقشه فرش ماشینی دارد . به گونه ای که هرچه شانه فرش بالاتر باشد بافت ریز تر و واضح تر و دستباف گونه تری از فرش ماشینی را خواهیم داشت.
اما تراکم در فرش ماشینی در میزان مقاومت وفشردگی و استحکام فرش ماشینی نقش دارد بطوری که هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ، نخ خاب فرش فشرده تر کنار هم قرار می گیرند و مقاومت فرش بیشتر است .
با فشردگی نخ خاب مسلما وزن فرش ماشینی پایین تر خواهد بود و فرش سبک تری در عین استحکام بالا خواهید داشت . بنابراین شانه و تراکم در کیفیت فرش های ماشینی بسیار موثر می باشند.

 

 

 دستگاه بافنده فرش ماشینی :

 

دستگاه های بافنده فرش ماشینی در استحکام فرش ماشینی و همچنین در ظاهر فرش ماشینی کاشان موثر می باشند .
بطوری که دستگاه های بافنده پیشرفته ، بجای یک لایه پود در فرش ماشینی دو لایه پود را به فرش تزریق میکنند و همین عامل باعث می شود وزن فرش ماشینی و استحکام آن بیشتر شود .
دستگاه های بافنده فرش ماشینی در کاشان مختلف می باشند و به همین دلیل فرش های ماشینی با کیفیت های مختلفی در بازار فرش وجود دارند .
بهترین دستگاه های تولیدی فرش ماشینی دستگاه واندویل و شونهر می باشند که به تولید انواع محصولات ماشینی مانند فرش های ماشینی و سجاده فرش و کناره های ماشینی می پردازند .
دستگاه های ماشینی فرش ها را به صورت متری و با توجه به نقشه های پیکسلی که دریافت می کنند شروع به بافت فرش های ماشینی با طرح های مختلف می کنند .

 

 

در مورد دستگاه های تولید کننده فرش ماشینی بیشتر بدانید: دستگاه تولید کننده فرش

 

 

 وزن فرش ماشینی:

 

عوامل مختلفی مانند جنس نخ فرش ، میزان تراکم فرش ، نوع دستگاه بافنده فرش در وزن فرش تاثیر می گذارند.
وزن فرش های ماشینی یکی از عواملی است که در قیمت فرش های ماشینی موثر می باشد هرچه وزن فرش بیشتر شود قیمت فرش ماشینی نیز بیشتر می شود ، پیشنهاد ما به شما این است که بنابر نوع کاربردی که از فرش دارید ؛ وزن فرش را انتخاب کنید.
بعنوان مثال برای فرش جهیزیه عروس بیشتر جنبه زیبایی مطرح است و از شانه های بالا استفاده می شود اما برای سجاده فرش که جنبه کابردی و پاخور بالا دارد فرش ۷۰۰ شانه انتخاب می شود که وزن بیشتری دارد و ضخیم تر است .
با توجه به توضیحاتی که گفتیم اگر بگوییم فرش نازک است منظورمان بی کیفیت بودن فرش نیست چون بدلیل تراکم بالا از ارتفاع نخ خاب کاسته می شود و فرش نازک تر می شود.

 

vazn farsh

 

 

ازکجا فرش ماشینی بخریم ؟

 

امروزه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی فرش های ماشینی خود را به صورت اینترنتی به فروش می گذارند.
از آنجا که فروشگاههای اینترنتی فرش ماشینی معمولا از خود کاشان می باشند و در اصل تولید کننده انواع فرش ماشینی هستند بهتر است که محصولات خود را از این فروشگاهها خریداری کنیم.
علاوه بر این که در سایت و فروشگاه های اینترنتی انواع و اقسام فرش های ماشینی وجود دارند و شما می توانید بدون صرف وقت و هزینه های اضافی خرید خود را انجام دهید.

 

 

برای مشاوره و خرید فرش انواع سجاده فرش های ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103621040 ( مدیریت )
09132603595 ( خانم بزرافشان )

 

کانال تلگرام

خواندن 51 دفعه